Vrem sa ne completam echipa cu Navigatori autentici. Asadar, daca esti in cautarea unei noi provocari profesionale, ai o experienta relevanta in turism, vrei sa te alaturi unei echipe frumoase si dinamice ca a noastra si vii cu o atitudine pozitiva, noi te asteptam sa aplici pentru pozitiile deschise.

Indeplinesti criteriile de selectie de mai jos? Vrei sa fii Navigator? Indrazneste sa trimiti cv-ul tau pe adresa hr@navigator.ro si vino la un interviu pentru a ne povesti mai multe despre tine!

  • Consultant Turism, pentru sediul din Arad.

Profil candidat:

  • Studii superioare finalizate (studiile de specialitate constituie un avantaj);

  • Experienta de minim 2 ani intr-o pozitie similara;

  • Cunostinte solide operare PC (Microsoft Office);

  • Cunoasterea avansata a limbii engleze ( cunoasterea limbii germane la nivel mediu constituie un avantaj);

  • Cunostinte solide de operare cu sistemele de rezervari vacante (Dertour, TUI, Neckerman etc);

  • Cunoasterea pietei de produse turistice si a particularitatilor ei;

  • Capacitate foarte buna de comunicare si relationare – atat cu clientii, cat si cu colegii;

  • Abilitati manageriale si de negociere;

  • Orientare catre rezultate si client;

  • Capacitate rapida de decizie, precum si asumarea responsabilitatii pentru deciziile luate;

  • Excelente abilitati de organizare si management a timpului;

  • Etica profesionala;

  • Capacitate de invatare si asimilare pe termen lung;

  • Rapiditate in actiune, personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta;

  • Proactiv, capabil sa gaseasca solutii, persistent;

  • Disponibilitate pentru program flexibil si deplasari

Descrierea jobului:

  • Prezentarea si vanzarea produselor turistice atat catre clientii alocati de catre supervizor, cat si catre cei potentiali;

  • Pregatirea ofertei si a pachetelor turistice (cautare in sistemele de rezervari, comparatia sub raport pret/calitate, comparatia cu ofertele de pe piata);

  • Consilierea clientilor in alegerea serviciilor turistice;

  • Urmarirea inchiderii procesului de vanzare;

  • Monitorizarea evolutiei volumului de business a clientilor alocati si raportarea lunara a observatiilor catre managerul direct;

  • Mentinerea unei relatii profesionale cu furnizorii de servicii si clientii agentiei;

  • Preluarea si efectuarea de rezervari, facturare si urmarirea incasarii contravalorii serviciilor turistice;

  • Emiterea documentelor de calatorie, vouchere, asigurari medicale si a documentelor fiscale;

  • Preluarea datelor clientilor pentru baza de date;

  • Dezvolta pachetele proprii ale agentiei;

  • Insoteste grupurile atunci cand este nevoie.

Ce oferim?

  • Salariu atractiv cu posibilitati de incentivare in functie de realizarile inregistrate.

  • Provocarea de a lucra intr-un mediu dinamic si profesionist

  • Mediu de lucru agreabil, posibilitatea de integrare intr-o echipa tanara, profesionista si motivata.

  • Dezvoltare profesionala si personala

  • Agent ticketing, pentru sediul din Bucuresti.

  • Studii de calificare in domeniu (atestatul IATA constituie un avantaj);

  • Cunostinte solide de operare in sistemul de rezervari Worldspan, Amadeus

  • Experienta de minim 3 ani intr-o pozitie similara;

  • Operare calculator, Word, Excel, Internet;

  • Cunoasterea avansata a limbii engleze ( cunoasterea altor limbi straine constituie un avantaj);

  • Disponibilitate pentru program flexibil.

  • Efectueaza rezervari, emiteri si reemiteri de bilete de avion in Worldspan sau Amadeus;

  • Verifica rezervarile si emiterile de bilete de avion efectuate on-line;

  • Emiterea de documente fiscale si documente de calatorie (daca este cazul);

  • Mentine si dezvolta relatii profesionale cu clientii directi si corporate.

Ce oferim?

  • Salariu atractiv cu posibilitati de crestere in functie de realizarile inregistrate;

  • Mediu de lucru agreabil, posibilitatea de integrare intr-o echipa tanara, profesionista si motivata;

  • Dezvoltare profesionala si personala.

Cautare rapida

Alege dintre mii de zboruri disponibile
Alege dintre 250.000 de hoteluri disponibile
Alege dintre sute de oferte de citybreak
Alege dintre mii de masini disponibile

Vacante tematice <>

Te asteptam cu cele mai bune oferte prin email

Aboneaza-te acum la newsletter pentru a primi cele mai bune oferte la bilete de avion, hoteluri, inchirieri masini si multe altele.

Doresc cele mai bune oferte

Inroleaza-te in Navigator Loialitate

Intra acum in programul de fidelitate Navigator si primesti puncte bonus la orice achizitie.

Doresc sa ma inscriu